بهترین کتاب های کنکور
معرفی بهترین کتاب های تست و روش های درس خواندن برای کنکور
ادبیات:

ادبیات مهم ترین درس عمومی هست پس خوب گوش کن ببین چی میگم :

درس ادبیات رو باید به صورت موضوعی خوند :

معنی لغت : به طور معمول 3 سوال تو کنکور رو به خودش اختصاص می ده . که بخش عمدش همون لغات واژه نامه ی آخر کتابه  بنابراین لازم نیست کلی وقت صرف یادگیری لغات متن کتاب درسی کنی. با یاد گیری همون لغات واژه نامه ی آخر کتاب به راحتی میتونی سوالات این بخش رو جواب بدی.

املا : به طور معمول 2 تست رو تو کنکور به خودش اختصاص می ده. اکثر بچه ها از املای کنکور وحشت دارن؛ برای موفقیت تو این بخش کافیست که که هر درس کتاب درسی روازاول تا آخربخونی با این کار با یه تیر دو نشون می زنی هم لغات مشکل کتاب درسی رو مشخص می کنی و هم میتونی به سوال های احتمالی که از متن کتاب درسی مطرح میشه جواب بدی . بدون و مطمئن باش که با انجام این روش به راحتی میتونی به اکثر سوالات این بخش جواب درست بدی.

تاریخ ادبیات: به طور معمول 2 یا 3 تست رو تو کنکور به خودش اختصاص می ده . تنها منبع این بخش همون تاریخ های ادبیات نوشته شده در ابتدای برخی دروس و همچنین بخش اعلام در آخر کتاب درسی هست پس تنبلی نکن و هم زمان با خوندن هر درس اعلام مربوط به اون رو هم بخون.

آرایه های ادبی : معمولا 3 تست رو به خودش اختصاص می ده .

به هر حال در این مورد  بهتره برین و از نفرات برتر شهرتون در مورد این بخش کسب اطلاعات کنید.

واما مهم ترین بخش ادبیات قرابت معنایی هست که  معمولا 9 تست رو به خودش اختصاص می ده برای این بخش مهم توصیه می کنم از کتاب فوق العاده ی  قرابت معنایی تخته سیاه تالیف مهران شرفی و پوریا جوادزاده استفاده کنی . توصیه می کنم که تک تک ابیات این کتاب رو با مفهومش چند دور بخونی .

این رو هم بدون که اشعار حفظی و درآمد هایی که در ابتدای فصول نوشته شدن نیز گاهی اوقات با یه سوال خودشون رو تو کنکور نشون می دن .

5 سوال مربوط به زبان فارسی هم از کتاب زبان فارسی سال سوم مطرح میشه که به وقتش در مورد اون هم توضیح می دم .

[ ] [ ] [ سروش ] [ ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

آرشيو مطالب
امکانات وب
تماس با من فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز
فونت زيبا ساز